فروش دستگاه کارتخوان / لوازم جانبی / تعمیر و پشتیبانی

رابطه دستگاه کارتخوان و جذب مشتری

دستگاه کارتخوان و جذب مشتری

رابطه دستگاه کارتخوان و جذب مشتری چیست؟

شاید در نگاه اول کمی تمسخر آمیز باشد، اما واقعیت امر این است رابطه مستقیمی بین دستگاه پوز و جذب مشتری برای کسب و کار شما وجود دارد.

دستگاه کارتخوان

دستگاه کارتخوان از ابتدا که اختراع شد در جهت سهولت در پرداخت و البته برای پرداخت ایمن بود.

اما اوایل ظهور دستگاه کارتخوان، اقلب مردم به این دستگاه ها اعتقادی نداشتند و به مرور زمان این دستگاهِ عجیب در بین مردم جا افتاده شد.

کارتخوان ها با وجود پیشرفت چشم گیر در دنیا هنوز هم هستند کسانی که علاقه به این دارند که پول نقد در جیب خود داشته باشند و جیب هایشان باد کند و این کار به آن ها احساس غرور می بخشد.

اما امروزه کمتر کسی برای پرداخت های خود، از پول نقد استفاده می کند، چرا که همزمان با پیشرفت کارتخوان ها، کارت های بانکی هم از لحاظ تکنولوژی پیشرفت هایی داشته اند.

ظاهر کارتخوان ها جذاب تر شده است و امکان پرداخت سریع در آن ها طراحی شده.

قابلیت بدون اتصال (NFC) را دارا هستند که کارهای روزمره ما را راحت تر می کنند.

دستگاه های پوز اندرویدی با قابلیت نصب برنامه های حسابداری و ویا حتی واتساپ و اینستگرام هم برای کاسبان و صاحبان مشاغل جذاب شده است و هم برای خریداران، اکثر خریداران این موضوع را مورد توجه قرار می دهند که از یک فروشگاه تمیز و مرتب خرید کنند.

حتی خود من هم که این مطلب را می نویسم به این موضوع اهمیت می دهم و قطعاً شما هم همینطور هستید.

چون که فطرت انسانی، زیبایی و پاکیزگی را می پسندد.

چرا این موضوع را بیان می کنیم؟ و رابطه آن با طلب ما چیست؟

ظاهر کارتخوان

دستگاه های کارتخوان با شکل و شمایل متفاوت و انواع کاربردهای خود، به وسیله هایی محبوب و مهم در زمینه کسب و کار بدل شده اند و این موضوع یک رابطه یک طرفه نیست و تنها به فروشنده ختم نمی شود بلکه کسی که باید از آن بهره ببرد مشتری است.

حتما شما هم که در حال خواندن این مجله هستید و به کارتخوان ها علاقه دارید این را تجربه کرده اید زمانی که محصولی را خریداری می کنید و وقتی فروشنده دستگاه کارت خوان را روی پیشخوان می گذارد.

از لمسی بودن آن لذت می برید و کمی هم برایتان جالب است، تراکنش شما سریع انجام می شود ، دکمه ها گیر نمی کنند و دیگر خبری از صفحه نمایش های TFT با رنگ های مصنوعی نیست.

اگر فروشنده آن را در اختیار شما قرار دهد در قدم اول شگفت زده و سردرگم هستید و به دنبال دکمه تایید می گردید.

کارتخوان اندرویدی

کارتخوان اندرویدی

همین حس خوب شما از یک خرید باعث می شود تا بارها به آن مغازه رفته و از آن جا خرید کنید که البته موارد دیگری در این حس خوب شما ارتباط دارند.

جذب مشتری

این مطالب بیان می شود تا شما فروش هرچه بیشتر داشته باشید و این آرزوی قلبی ما است، اما باید بدانید که تنها شکل ظاهر کارتخوان شما باعث جذب مشتری نمی شود و عوامل متعددی در آن نقش دارند.

 1. ظاهر کارتخوان
 2. سیستم عامل
 3. سخت افزار
 4. نرم افزار
 5. سرعت تراکنش
 6. پین پد Pin Pad

ظاهر کارتخوان

شکل و ظاهر کارتخوان برای بسیاری از مشتریان، مخصوصاً جوان تر ها بسیار مهم است، در دنیای تکنولوژی امروزه که همه چیز ربطی به فناوری دارد و همه مردم از آن ها استفاده می کنند، خوب است که شما هم ظاهر کارت خوان هایتان را به روز کنید و از دستگاه های پوز لمسی و اندرویدی استفاده کنید.

دستگاه های کارتخوان در دوران کرونا بسیار کارآمد هستند.

حتی شما می توانید از دستگاه های کارتخوان جیبی استفاده کنید که مشتری را شگفت زده می کند، اما تصور نکنید با به روز کردن کارتخوان دیگر کار تمام است.

تمیز و آراسته بودن دستگاه کارتخوان مخصوصاً صفحه نمایش و صفحه کلید بسیار مهم است.

بعضی از کارتخوان ها در روی پیشخوان ها یا روی قفسه ها دیده شده اند که صفحه نمایش آن ها پر از گرد و غبار است و دید کافی بر صفحه نمایش ندارد و یا حتی دکمه ها را جِرم و آلودگی گرفته است، این موضوع باعث فرار مشتری می شود.

از در 50 سال گذشته که دستگاه های کارتخوان به دنیای ما ورود کرده اند و شکل زیباتری پیدا کرده اند، پس بهتر است از این زیبایی بهره کافی را ببرید و حتی رنگ کارتخوان را با تِم کسب و کار خود ست کنید.

اولین دستگاه کارتخوان دنیا اینجا را ببینید.

اهمیت شکل ظاهر کارتخوان

اهمیت شکل ظاهر کارتخوان

سیستم عامل

نکته بعدی برای جذب مشتری از طریق دستگاه کارتخوان می تواند سیستم عامل دستگاه شما می باشد، باید باور کرد که دیگر دوران کارتخوان ها با سیستم عامل لینوکس گذشته و همه به دنبال جذابیت و آسان شدن کارهایشان هستند.

البته باید به این نکته توجه کرد که سیستم عامل لینوکس امنیت بیشتری دارد اما ظاهر و کاربرپسندی کمتری برخوردار است، با داشتن دستگاه کارتخوان اندرویدی هم لذت استفاده را خودتان ببرید و هم مشتریان را متقاعد کنید که شما به کارتان ارزش قائل هستید.

لینوکس یا اندروید

سخت افزار

قطعات یا همان سخت افزار دستگاه شما رابطه غیر مستقیمی با جذب و ماندگار کردن مشتریان شما دارد، این موضوع قابل لمس و مشاهده نیست اما قابل درک کردن هست، می پرسید چطور؟

اگر شما دستگاهی داشته باشد که CPU ضعیفی داشته باشد ، در عمل کرد و انجام تراکنش کُند خواهد بود و این باعث انتظار طولانی مشتریان می شود و اگر خود را بجای آن ها قرار بدهیم ، این موضوع آزار دهنده خواهد بود.

در هنگام خرید به این موضوع حتما دقت کنید.

 • CPU با قدرت پردازش بالا
 • Ram با ظرفیت بالا

نرم افزار

این قابلیت دستگاه کارتخوان هم مانند سخت افزار است و قابل مشاهده نیست بلکه قابل درک است و در واقع رابطه این قابلیت و سخت افزار باعث قدرت یک کارتخوان می شود و یا بالعکس باعث تضعیف آن می شود.

نرم افزار های متعددی بر روی کارتخوان ها اعمال می شود.

این موضوعی تخصصی است و شما هرگز نخواهید دانست، اما بهتر است برای انتخاب دستگاه کارتخوان به فروشگاه معتبری اطمینان کنید تا دستگاهی مطمئن از این لحاظ به شما ارائه دهند

فروشگاه دستگاه کارتخوان آدلی با قابلیت قایسه و بررسی محصولات

سرعت تراکنش

تلفیق و کارایی دو عامل نرم افزار و سخت افزار، نتیجه مثبت یا منفی دارد به نام سرعت تراکنش، این عامل را در شرایط عادی و استاندارد می سنجند  بر حسب زمان، مقدار آن را اعلام می کنند، مسلماً هر چه این مقدار کمتر باشد، سرعت تراکنش بهتر خواهد بود.

مجددا پیشنهاد می کنیم که این موضوع را از فروشنده بخواهید که به شما مشاوره دهد زیرا اگر مشتریان شما زمان طولانی را برای انجام تراکنش منتظر بمانند، تجربه خوبی از خرید شما نخواهند داشت.

سرعت تراکنش به مواردی مانند نوع اوپراتور سیم کارت و آنتن دهی آن ها نیز بستگی دارد که در این مقاله به خوبی شما را در مورد اوپراتور مناسب و سیم کارت و شارژر مناسب راهنمایی کرده ایم.

حتی امکان دارد دیگر به محل کسب شما مراجعه نکنند، مگر اینکه شما تنها فروشنده آن محصول یا خدمات در منظقه مشتری باشید.

سرعت تراکنش کارتخوان

سرعت تراکنش کارتخوان

پین پد Pin Pad

پین پد چیست؟

دستگاهی که به کارتخوان اتصال پیدا می کند تا مشتری از طریق آن رمز خود را وارد کند که این وسیله نوعی احساس اعتماد به فروشگاه شما ایجاد می کند.

بزرگترین و اصلی ترین مزیت پین پد همین ایجاد حس اعتماد است، تا مشتری رمز شخصی کارت بانکی خود را در میان دیگر مشتریان حاضر در فروشگاه بازگو نکند و یا حتی خود فروشنده رمز را نداند.

اغلب مشتریان با زیاد شدن کلاهبرداری ها و هک کردن ها از طریق اسکیمر، اعتمادی به کسی ندارند و فروشندگان باید برای جذب مشتریان خود این حس را القاء کنند که، من فروشنده مطمئنی هستم.

pinpad

نتیجه گیری

در این مقاله”رابطه دستگاه کارتخوان و جذب مشتری” سعی شد یکی از راه های جذب مشتری را بیان کنیم.

اما همانطور که شما بهتر از ما می دانید، نکات و مسائل گوناگون و مختلفی هستند که در این موضوع نقش دارند که جای بحث بسیاری دارد.

در آخر چند نکته را به خاطر بسپارید:

 • قدرت کلام قوی
 • محل کسب و کار تمیز و شیک
 • پیشخوان تمیز و مرتب
 • ظاهر مناسب فروشنده
 • نوع دستگاه کارتخوان شما
 • همه این ها نشانه این است که شما چقدر به کار خود ارزش قائل هستید، پس این نکات را حتما جدی بگیرید.

برای انتخاب و خرید دستگاه کارتخوان سعی کنید از برند های معروفی مانند پکس، نکسگو و آیزینو استفاده کنید، این ها شرکت ها و تولید کننده هایی هستند که به کارشان ارزش قائل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید