فروش دستگاه کارتخوان / لوازم جانبی / تعمیر و پشتیبانی

پرداخت های غیر تماسی در ایران و جهان – تکنولوژی نزدیک

پرداخت های غیر تماسی

پرداخت های غیر تماسی جدید ترین تکنولوژی هایی هستند که به شما امکان خرید بدون پرداخت پول نقد را می دهد، در واقع این روش با استفاده از دستگاه های هوشمندی صورت می گیرد که ارتباط مستقیمی با مرکز اصلی پرداخت دارند و شما می توانید تنها از طریق ابزار های غیر نقدی که در دست دارید، پرداخت های خود را انجام دهید.

این روش به شما کمک می کند تا بتوانید پرداخت امن، مطمئن، بی خطر را تجربه کنید و به صورت آنلاین و آفلاین این اقدامات را انجام دهید. پرداز آدلی افق فردا  یکی از بزرگترین فروشگاه های معتبر فروش انواع دستگاه کارتخوان و پوز است که امکان رخداد خطرات سرقت در زمان خرید را به حداقل می رساند.

پرداخت های غیر تماسی

آشنایی با مفهوم پرداخت های غیر تماسی

با پیشرفت تکنولوژی و ورود ابزار های متنوع به بازار، افراد به دنبال رفاه بیشتری خواهند بود که در این میان پول و نحوه پرداخت آن نیز مورد توجه قرار می گیرد.

در واقع در سال های اخیر افراد در زمان خرید حوصله و زمان شمردن پول برای پرداخت را ندارند مخصوصا با وجود نوسانات قیمتی که سبب افزایش قیمت و پرداخت پول بیشتر نیز می شود، همین امر سبب شد که انواع ابزار پا به دنیای تجارت و کسب  کار بگذارند.

پرداخت های غیر تماسی یکی از کاربردی ترین روش هایی است که به شما اجازه می دهد تا بتوانید در زمان خرید با استفاده از روش های آنلاین و آفلاین و تنها با وارد کردن چند دستور به گوشی موبایل یا دیگر ابزار، پرداختی های خود را انجام دهید.

دنیای الکترونیکی با فراهم کردن بستر مناسب پرداخت های غیر تماسی بخش عمده ای از شلوغی و مشکلات خرید را برطرف نموده و تنها با استفاده از یک دستگاه کارتخوان الکترونیکی کلیه شرایط مذکور امکان پذیر خواهد شد.

تبلیغات : راه های جلوگیری از جمع آوری کارتخوان توسط بانک ها (اینجا کلیک کنید)

آغاز ورود پرداخت های غیر تماسی

ممکن است تصور کنید که این تکنولوژی تازه وارد بازار شده و افراد شناخت زیادی در باره آن ندارند، این در حالی است که 10 سال از اولین روزی که از پرداخت های غیر تماسی استفاده شده، می گذر. تجربه اولین پرداخت که باعث شگفتی سازی شد.

اولین بار کشور های اروپایی مانند انگلیس و آلمان این روش را آزمایش و استفاده نمودند و پس از آن استرالیا نیز از این روش بهرمند شد و در حال حاضر تمامی کشور های موجود در دنیا از این روش استفاده می نمایند.

آشنایی با روش های پرداخت های غیر تماسی

خب همانطور که عنوان شد پرداخت های غیر تماسی این امکان را فراهم نموده اند تا با به حداقل رساندن میزان تماس افراد با دستگاه های پرداخت از بروز اتفاقاتی همچون سرایت بیماری های خطرناک، سرقت در زمان پرداخت و… جلوگیری شود.

حتما تصور می کنید که برای استفاده از دستگاه کارتخوان برای پرداخت باید حتما از کارت های عابر بانک استفاده شود، این در حالی است که تکنولوژی پرداخت های غیر تماسی حمل هر گونه کارت عابر بانک به صورت فیزیکی را حذف نموده و شما می توانید از طریق گوشی های همراه خود و قابلیت ان اف سی تمامی پرداختی های خود را انجام دهید.

پرداخت های غیر تماسی و دستگاه کارتخوان

مزایای استفاده از روش پرداخت های غیر تماسی

بدون شک حفظ امنیت پرداخت از مهم ترین مزایایی است که مشتریان می توانند به نحوه احسنت از آن بهرمند شود، در واقع در این روش ها شما نیازی به حمل کارت های عابر بانک ندارید و تمامی پرداخت از طریق نزدیک شدن گوشی به دستگاه پوز صورت می گیرد.

در حال حاضر دستگاه کارتخوان الکترونیکی زیادی در سراسر کشور مورد استفاده قرار گرفته اند که با استفاده از آن ها دیگر نیازی به استفادی فیزیکی از کارت عابر بانک و بروز مشکلاتی مانند کپی کردن کارت و اسکیمر نیست.

این فناوری شروع به کار کرده است و در تصمیمات جدید دولت استارت آن زده شده است.

کارتخوان های هوشمند نانوایی

نقش دستگاه های کارتخوان در پرداخت های غیر تماسی

بدون شک برای انجام پرداخت های غیر تماسی نیاز به یک دستگاه واسط وجود دارد که نقش برقرار کننده ارتباطی را ایفا نماید. انواع دستگاه های کارتخوانی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند به فناوری ارتباط غیر تماسی مجاز هستند و شما می توانید به سادگی و تنها با چند روش کوتاه از طریق  فناوری NFC ارتبط بین دستگاه کارتخوان و گوش موبایل را فراهم نمایید.

وجود دستگاه های کارتخوان و ترمینال هایی که امکان برقراری ارتباط با مرکز و مشتریان را از طریق رابط NFC فراهم می کند شاید در ابتدا پر هزینه باشد و عملکرد آن مستلزم صرف هزینه مالی و زمانی زیادی باشد اما در انتها به دلیل استقبال بی سابقه مشتریان همراه شد و به ترتیب به یکی از کاربردی ترین روش های پرداخت تبدیل شد.

درباره NFC اینجا مطالعه کنید

مزایای استفاده از دستگاه کارتخوان

همانطور که عنوان شد شرط استفاده از تکنولوژی پرداخت های غیر تماسی، داشتن دستگاه کارتخوان مجهز است که به واسطه آن بتوان ارتباطات لازم را ایجاد نمود. استفاده از دستگاه پوز در پرداخت های غیر تماسی مزایا زیادی را به همراه دارد که شامل موارد زیر می باشد:

  • ارائه خدمات vip به مشتریان
  • افزایش سرعت عملکرد پرداخت
  • قابلیت حمل ساده و بی دردسر
  • کاهش تمامی احتمالات مربوط به مغایرت حسابی
  • افزایش میزان رفاه مشتریان در پرداخت غیر نقدی
  • سازگار با محیط های مختلف و نداشتن محدودیت
  • امکان استفاده در تمامی شرایط با کمک باتری هایی شارژی
  • افزایش سرعت پرداخت و به مراتب کاهش صف و پیشگیر از تجمع های بی دلیل

پرداخت های غیر تماسی آینده

نتیجه گیری

خب با توجه به موارد عنوان شده، تکنولوژی پرداخت های غیر تماسی این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید با استفاده از روش های ساده و اصولی و تنها با کمک یک دستگاه پوز که به قابلیت NFC مجهز است، خرید و فروش امن و بی دردسری را تجربه نمایید. به واسطه این روش شما می توانید کلیه پرداخت های نقدی را حذف و به علاوه در پرداخت های غیر نقدی ابزار مورد نیاز مانند کارت های بانکی را نیز کنار بگذارید.

پرداز آدلی افق فردا به عنوان یکی از بزرگترین ارائه دهنده های انواع دستگاه پوز و کارتخوان با داشتن دستگاه های مجهز نقش سازنده ای در داشتن خرید و فروش امن برای صاحبان کسب و کار و مشتریان ایفا می کد.

بخشی از منبع:

https://usa.visa.com/pay-with-visa/contactless-payments/contactless-payments.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید