فروش دستگاه کارتخوان / لوازم جانبی / تعمیر و پشتیبانی

معرفی 8 دستگاه کارتخوان مناسب دستفروشی و انواع کسب و کارها

دستگاه کارتخوان مناسب دستفروشی

هر دستگاه کارتخوان دارای ویژگی های مختص به خودش است، از این ویژگی ها می شود به زمان نگهداری شارژ و دارا بودن یا نبودن قابلیت WiFi اشاره کرد.

در این مجله “دستگاه کارتخوان مناسب دستفروشی و انواع کسب و کارها” به این که چه دستگاه کارتخوانی برای چه کسب و کاری مناسب است بررسی خواهیم کرد.

قبل از رسیدن به موضوع اصلی باید راجب ویژگی های دستگاه های پوز بیشتر بدانید.

 ویژگی های کارتخوان

 • نوع کاربری (سیار و ثابت)
 • زمان شارژ کامل
 • زمان نگهداری شارژ
 • سرعت تراکنش
 • حافظه رم
 • نمایشگر
 • کلید ها
 • رنگ
 • وزن
 • ابعاد
 • بلوتوث
 • قابلیت تراکنش با NFC
 • GPRS
 • WiFi
 • بانک های متصل

خب بعد از دریافت اطلاع کامل از ویژگی های دستگاه های کارتخوان به موضوع اصلی یعنی معرفی دستگاه کارتخوان مناسب دستفروشی و انواع کسب و کارها می پردازیم.

کسب و کار ها

مشاغل از نظر اندازه به سه دسته تقسیم می شوند و مقیاس اندازه گیری مواردی نظیر جمعیت مشتری، مقدار تراکنش ها و نوع محصول یا خدمات ارائه شده می باشد، این سه دسته عبارتند از:

 1. کوچک
 2. میانه
 3. بزرگ

دسته اول – کوچک

این دسته از کسب و کار ها مشتری های کمتری دارند، مقدار تراکنش ها در آن کم است و نوع محصول یا خدمات قابل ارائه آن ها کوچک می باشد.

مسئله اول که باید به آن توجه نمایید این است که در مقایس اندازه گیری مشاغل مقدار تراکنش حائز اهمیت است و نه تعداد تراکنش.

مثلا یک مغازه سوپرمارکتی را در نظر بگیرید که در ماه مقدار شست میلیون تومان تراکنش انجام داده است در حالی که یک مصالح فروش این مقدار را در یک روز انجام می دهد.

بنابر این سوپرمارکتی یک کسب و کار کوچک است.

مسئله دوم که باید مورد توجه قرار گیرد این است که اگر یک کسب و کار حداقل دو ویژگی از یک کسب و کار را دارا باشد جزء آن کسب و کار محسوب می شود.

در مثال بالا مصالح فروشی جمعیت مشتری کمتری دارد اما در مقابل، مقدار تراکنش بالا و اندازه محصول بزرگی دارد، بنابراین در دسته مشاغل بزرگ قرار می گیرد.

برخی از مشاغل کوچک عبارتند از :

سوپرمارکت ها – آرایشگاه های مردانه و زنانه – خدمات فنی ساختمان – فروشگاه های موبایل

دسته دوم – میانه

مشاغلی با جمعیت مشتری، مقدار تراکنش و اندازه محصول و خدمات ارائه شده متوسط در این دسته جای دارند، نمونه مشاغل این دسته عبارتند از:

فروشگاه های زنجیره ای – تولیدی های کارگاهی – مشاغل خاص که به نسبت تعداد مشتریان، تراکنش های قابل توجهی هم دارند، بعنوان مثال: فروشگاه های ارزانکده که دپوی محصولات دارند و چون اجناس ارزان ارائه می دهند مشتریان زیادی دارند و مقدار تراکنش ها از حالت معمول بیشتر می شود.

دسته سوم – بزرگ

تجارت های بزرگ که احتمالا جمعیت مشتری کمتری دارند اما مقدار تراکنش های آن ها زیاد باشد و محصولات و خدمات ارائه داده شده آن ها بزرگ باشد.

در کسب و کار ها این ویژگی ها متغیر است و ممکن است یک فاکتور زیاد باشد و یک فاکتور کم اما چیزی که مهم است این است که حداقل باسد دو ویژگی را دارد باشد که در یکی از دسته ها قرار بگیرد.

از نمونه کسب و کار های بزرگ می توان به مصالح فروشی های بزرگ – آهن فروشان – وارد کنندگان و صادر کنندگان و شرکت ها و کارخانه های بزرگ و نامدار اشاره نمود.

شما باید با توجه به این سه فاکتور بررسی کنید که در کدام دسته قرار دارید و بعد سراغ انتخاب دستگاه کارتخوان خود بروید.

کارتخوان مناسب برای کسب و کار مهم است؟

کارتخوان مناسب کسب و کار شما

آیا واقعا مهم است که شما کارتخوان مختص به کسب و کار خود تهیه کنید؟ مثلا کارتخوان برای دستفروشی با کارتخوان برای شرکت های بزرگ یکسان است؟

با ذکر یک مثال این قضیه را برای شما روشن می کنیم و این فقط یک نمونه از ده ها نکاتی هست که در این مثال برای شما بیان می کنیم.

مثال اول:

تصور کنید شما یک وانتی میوه فروش هستید و در زیر آفتاب مشغول فروش میوه و انجام تراکنش با کارتخوان خود هستید، اما به دلیل تابش نور مستقیم خورشید چیزی در صفحه نمایشگر خود مشاهده نمی کنید و دستتان را بالای نمایشگر می گیرید، بلکه چیزی ببینید.

انتخاب نمایشگر ، شما در هنگام خرید کارتخوان فقط به سیار بودن آن توجه کرده اید و به اینکه نمایشگر شما چه نوعی و چه جنسی است، توجه نداشتید و با این معضل مواجه شده اید.

شما دسته‌ها باید کارتخوانی با صفحه نمایش از جنس TFT و سیاه و سفید انتخاب می کردید، تا در زیر نور آفتاب دید خوبی به نمایشگر داشته باشید.

یک مثال دیگر در این باره :

مثال دوم:

اگر صاحب رستوران باشید و غذای بیرون بر ارائه می دهید، بطور حتم باید دستگاه پوز سیار برای پیک های خود تهیه نمایید اما فرض کنید دستگاهی را خریداری نموده اید که به سرعت شارژ آن به اتمام می رسد و برای دوباره شارژ شدن آن زمان زیادی صرف کنید، مگر اینکه چند دستگاه داشته باشد تا کار شما لنگ نماند.

زمان نگهداری شارژ ، شما در هنگام خرید کارتخوان توجهی به مدت زمان نگهداری شارژ نکرده اید و فقط چون از ظاهر آن خوشتان آمده و سیار بوده ان را خریداری نموده اید.

پس با همه این ها مهم است که شما قبل از خرید دستگاه کارتخوان بدانید چه دستگاه کارتخوانی برای کسب و کار شما مناسب است.

معرفی کارتخوان برای کسب و کار ها

در این بخش به معرفی انواع کارتخوان ها برای کسب و کار های مختلف می پردازیم تا خرید را برای شما راحت تر کنیم.

اما قبل از انتخاب کارتخوان بهتر است قابلیت ها و ویژگی های مهم دستگاه کارتخوان را بدانید.

دستگاه کارتخوان مناسب رستوران ها و فست فودی های دارای پیک

کارتخوان نیوپپوز Newpos مدل 7210  | برای بررسی اینجا کلیک کنید

کارتخوان پکس Pax مدل S-910 | برای بررسی اینجا کلیک کنید

و اما اگر رستوران دار و فست فودی بدون پیک هستید دستگاه های زیر مناسب شما هستند:

کارتخوان پکس Pax مدل S-80 | برای بررسی اینجا کلیک کنید

کارتخوان پکس Pax مدل S-58 | برای بررسی اینجا کلیک کنید

کارت خوان مناسب سوپر مارکت ها و فروشگاه های کوچک

کارتخوان پکس Pax مدل S-80 | برای بررسی اینجا کلیک کنید

کارتخوان نیولند Newland مدل me31 | برای بررسی اینجا کلیک کنید

دستگاه پوز مناسب دست فروشی  و بساطی ها

کارتخوان پکس Pax مدل D-210 | برای بررسی این کارتخوان اینجا کلیک کنید

کارتخوان آیزینو Aisino مدل V-71 | برای بررسی این کارتخوان اینجا کلیک کنید

جمع بندی:

بطور کلی برای خرید کارتخوان باید ویژگی های آن ها را متناسب با کار خود در نظر بگیرید و بعد اقدام به خرید نمایید، این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های شما می شود.

در نهایت پیشنهاد ما این است که به برندهای معتبر دستگاه های کارتخوان اطمینان نمایید و از فروشنده خود مشاوره درخواست کنید.

امیدواریم مطالب مفیدی برای شما تهیه کرده باشیم تا نهایت استفاده را برده باشید.

در صور نیاز به مشاوره برای خرید می توانید با شرکت آدلی تماس حاصل فرمایید تا با توجه به محدوده مبلغ در نظر گرفته شده شما و کسب و کارتان بهترین کارتخوان را به شما پیشنهاد دهند.

این را به یاد داشته باشید که همیشه گران ترین دستگاه کارتخوان بهترین دستگاه برای شما نیست، مهم ترین بخش برای انتخاب و خرید دستگاه پوز تطابق دادن قابلیت ها و ویژگی ها با کسب و کارتان است.

با آدلی پوز در تماس باشید :

021-33617845 و  09199147026 و 09193228221

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید