فروش دستگاه کارتخوان / لوازم جانبی / تعمیر و پشتیبانی

راهنمای خرید دستگاه کارتخوان

راهنمای خرید دستگاه کارتخوان

با این مقاله “راهنمای خرید دستگاه پوز” تا حدودی با این دستگاه مالی آشنا خواهید شد اما پیشنهاد ما این است که خودتان درباره اطلاعات محصول مدنظر تحقق کنید.

امروزه و در عصر حاضر قدرت انتخاب در هر زمینه ای، چه محصولات و چه خدمات برای عموم مردم بالا رفته و علت اصلی این موضوع وجود برندهای مختلف و محصولات با تنوع بالا می شود، به طوری که در یک محصول امکان دارد که برندها برای رقابت آپشن های مختلفی را برای آن در نظر گرفته باشند.

یا حتی در خدمات این امکان وجود دارد که شرکت ها برای سود بیشتر و مشتری مداری خدمات را به گونه مختلفی به مشتریان عرضه کنند.

این موضوع انتخاب را کمی سخت می کند، اما بهترین راهکار برای انتخاب درست و خریدی صحیح “تحقیق” می باشد.

تحقیق درباره محصولی که قصد خرید آن را داریم و یا خدماتی که می خواهیم از یک شرکت دریافت کنیم بسیار به ما کمک خواهد کرد.

بعد از انتخاب محصول مورد نظرتان سراغ مطالعه درباره آن بروید و ویژگی ها و قابلیت های آن را با یک شرکت دیگر و یا حتی مدل های بالاتر و پایین تر مقایسه کنید. شاید محصولی را بیابید که بیشتر به کار شما بیاید.

دستگاه پوز هم مانند سایر لوازم الکترونیکی دارای قابلیت ها و ویژگی هایی است که دانستن آن ها و کسب اطلاعات درباره آن ها بسیار مفید می تواند باشد.

آشنایی اولیه با دستگاه کارتخوان

اگر تا به حال از یک فروشگاه خرده فروشی یا عمده فروشی خرید کرده اید که کارت های اعتباری را به عنوان نوعی پرداخت می پذیرد، احتمالاً یک پایانه یا عنوان عامیانه آن دستگاه \,c آن را دیده اید. پایانه‌های POS که به دستگاه های کارتخوان نیز معروف هستند، صندوق‌هایی هستند که دارای صفحه کلید و صفحه نمایش هستند.

این صفحه به صندوقدار یا صاحب کسب و کار اجازه می دهد تا اطلاعات تراکنش مانند مبلغ خرید و اطلاعات کارت اعتباری مشتری که در ایران فقط رمز کارت الزامی است را وارد کند. مزیت اصلی دستگاه های پوز این است که در مقایسه با روش های سنتی پرداخت، پرداخت ها را سریعتر انجام میدهد و از لحاظ امنیت میتوان این موضوع را در نظر گرفت که دیگر ملزم به جا به جایی پول نقد نیستید.

سیستم پوز چیست؟

دستگاه های کارتخوان با خودکار کردن فرآیند پرداخت و ردیابی داده‌های مهم فروش به ساده‌سازی عملیات کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کنند. صاحبان رستوران ها می توانند دقت قیمت گذاری، نوسانات موجودی، درآمد ناخالص و الگوهای فروش را با کمک یک سیستم پیشرفته POS (اطلاعات بیشتر/لینک خارجی) کنترل کنند. سیستم‌های POS امکان نظارت سریع بر موجودی رستوران و روند خرید را فراهم می‌کنند که می‌تواند به بهبود خدمات مشتری و جلوگیری از مشکلاتی از جمله فروش خارج از انبار کمک کند.

شاید برخی از این موارد برای شما گنگ باشد و تنها تصور شما از دستگاه های کارتخوان همان دستگاه های کوچک و جمع و جور است.

اما در واقع اینطور نیست، سیستم های پایانه فروشگاهی در واقع پیچیده تر از حد تصور شماست.

پایانه فرشگاهی حرفه ای

راهنمای خرید دستگاه پوز و پایانه فروشگاهی

برخلاف ترمینال‌های سنتی، یک سیستم POS می‌تواند چندین کار را تکمیل کند و روش کار شما را بهبود بخشد. پایانه های POS پرداخت ها را به سرعت می پذیرند و صف های طولانی را برای مشتریان حذف می کنند. هیچ کس نمی خواهد ساعت ها در صف منتظر کشیدن کارت باشد.

سیستم های POS مقرون به صرفه هستند و در زمان صرفه جویی می کنند. صاحبان مشاغل می توانند چندین عملیات تجاری را با یک سیستم POS مدیریت کنند. این به کاهش هزینه های متحمل شده در کسب و کار کمک می کند و دارای ویژگی های مختلفی مانند مدیریت زمان و برنامه است که بهره وری کارکنان را افزایش می دهد.

دستگاه کارتخوان چگونه کار می کند؟

عملکرد در راهنمای خرید دستگاه پوز

نحوه عملکرد دستگاه کارتخوان

دستگاه کارتخوان، سیستمی است که کارت اعتباری را می خواند و رسید چاپ می کند.

این کامپیوتری است که برای خواندن، ذخیره و پردازش اطلاعات کارت اعتباری طراحی شده است و صاحب کسب و کار را قادر می سازد تا فروش خود را تکمیل کند یا خدماتی را به مشتری ارائه دهد.

در این قسمت از مجله، می خواهیم اصول اولیه نحوه عملکرد پایانه فروشگاهی را بررسی کنیم.

هنگامی که از کارت اعتباری به عنوان روش ترجیحی پرداخت استفاده می‌شود، پایانه فروشگاهی نوار مغناطیسی کارت را با کمک یک کارت‌خوان می‌خواند تا وجوه کافی را در حساب بانکی مشتری برای انتقال به تاجر بررسی کند، سپس انتقال را انجام میدهد.

سیستم POS اطلاعات تراکنش از جمله شماره حساب مشتری، تاریخ و زمان، مبلغ پرداختی و غیره را ذخیره می کند.

دستگاه های کارتخوان مختلف بسته به نیازهای تجاری خرده فروشی یا عمده فروشی از جمله انتخاب فناوری و اجزاء و همچنین روش های پرداخت، از نظر عملکرد متفاوت هستند.

این دستگاه ها از نرم افزار و قطعات سخت افزاری مختلفی تشکیل شده اند. هر ثبت POS مجهز به نرم افزاری است که جزئیات تراکنش را ثبت، پردازش و ذخیره می کند.

قطعات دستگاه کارتخوان شامل اجزای مختلفی مانند یک رابط یا دستگاهی است.

صاحبان کسب و کار می‌توانند جزئیات تراکنش از جمله صندوق‌های پول را با دکمه‌ها یا پایانه‌های پوز صفحه لمسی ثبت کنند.

یک سیستم POS مجهز به کشوی نقدی است که برای جمع‌آوری جریان نقدی یا ذخیره هر گونه رسید مربوط به فرآیندهای مختلف تجاری استفاده می‌شود. سیستم های POS شامل یک چاپگر رسید است که برای چاپ رسید برای مشتریان یا گزارش های پایان روز استفاده می شود.

و اما ویژگی و قابلیت های مهم دستگاه پوز

قصد ما از ارائه مطلب راهنمای خرید دستگاه پوز و آشنایی با عملکرد آن، ارائه دید باز در هنگام خرید دستگاه پوز می باشد تا یک خرید خوب را تجربه کنید و توضیح ویژگی های زیر می تواند کمک خیلی زیادی به شما کند.

ثابت یا سیار

در خرید دستگاه کارتخوان یا یک پایانه فروشگاهی حتما مدنظر داشته باشید که اگر محل کسب شما دارای خط تلفن هست نیازی به دستگاه بی سیم ندارید و فقط سرعت تراکنش و دریافت وجه خود را کندتر می کنید.

پس حتما دستگاه کارتخوان ثابت را انتخاب کنید.

مسلما دستگاهی که بصورت مستقیم به راه ارتباطی متصل است سریعتر تراکنش انجام می دهد تا نسبت به دستگاهی که از طریق وای فای یا سیم کارت اتصال پیدا می کند.

اما اگر کسب و کار شما مانند پیک موتوری ها نیاز به جا به جایی دارد الزاما باید یک دستگاه کارتخوان سیار را انتخاب کنید.

این نوع دستگاه ها این توانایی را دارند که از طریق وای فای و یا اینترنت سیم کارت و GPRS متصل شوند و تراکنش انجام دهند.

پس قبل از خرید این نکته را حتما مدنظر قرار دهید. دستگاه کارتخوان ثابت یا سیار؟

وای فای

برخی از پایانه های فروشگاهی هستند که امکان اتصال به وای فای و یا همان شبکه بی سیم را دارند، این امکان ترجیحا برای بعضی از کسب و کارها بسیار مفید است.

برای مثال رستورانی را که دارای طبقات متعدد است را در نظر بگیرید.

این نوع کارتخوان ها می تواند با اتصال به شبکه وای فای مرکزی به راحتی تراکنش های شما را انجام دهد.

پس اگر توان خرید دستگاهی که امکان اتصال از طریق شبکه بی سیم (wi fi) را دارد، شک نکنید که برای شما بسیار کارآمد است.

میزان نگهداری شارژ

شارژ دریافتی و نگهداری دستگاه یکی از عوامل مهم و حائز اهمیت است.

در هنگام خرید باید به مقدار آن توجه نمود، ما در این باره در مجله دیگری اختصاصی به این موضوع پرداخته ایم، اگر تمایل به مطالعه دارید اینجا کلیک کنید.

همه مشتریان ما که خواهان خرید پایانه ترمینالی سیار هستن، تمایل دارند دستگاه آن ها در سریعترین زمان ممکن شارژ دریافت کند و در طولانی مدت شارژ را نگهداری کند.

این ویژگی خاص در هنگام خرید تلفن های همراه نیز مورد حساسیت خریداران قرار می گیرد.

پیشنهاد ما این است که دستگاهی که حیاتی ترین ویژگی ها را دارد انتخاب نمایید، یکی از این ویژگی ها همین مسئله یعنی میزان دریافت و نگهداری شارژ می باشد.

راهنمای خرید دستگاه پوز

اتصال کارتخوان به پاوربانک

در این زمینه برخی از دستگاه ها هستند که قادر به دریافت شارژ از طریق پاوربانک نیز هستند و این مسئله م تواند از خیلی از مشکلات گره گشایی کند.

اما کارتخوان هایی هم هستند که با توان باتری 5000 میلی آمپر نگهداری شارژ فوق العاده ای دارند، مانند: کارتخوان سیار و اندرویدی مورفان mf919

برند سازنده

وقتی به دنبال راهنمای خرید کارتخوان هستید باید به دنبال برند سازنده کارتخوان هم باشید.

برخی از مشتریان یا تجربه خوبی از استفاده یک برند را دارند و مشتاق هستند.

باز هم از آن برند استفاده کنند (اصطلاحا در بازاریابی به این عمل “وفاداری به برند” می گویند.

خوشبختانه برند هایی که ما یعنی فروشگاه آدلی کار میکند برندهای مطرح روز دنیا هستند و از استفاده برندهای متفرقه که در بازار نیز شایع هستند خودداری می کنیم.

ما دستگاه های خود را ضمانت می کنیم و از سلامت آنها به شما اطمینان می دهیم. برخی از برندهای فروشگاه ما عبارتند از:

مورفان

نیوپوز

نکسگو(بهترین کارتخوان برند نکسگو : کارتخوان G2)

و دیگر برندهای محبوب و مطرح در این زمینه …

البته برای بررسی تخصصی ویژگی های مهم دستگاه کارتخوان و یا اصطلاحاً قابلیت آن ها می توانید مطلب هایلایت شده را مطالعه نمایید.

دیگر ویژگی های دستگاه کارتخوان

در فروشگاه دستگاه کارتخوان آدلی هنگام کلیک بر روی یک محصول می توانید ویژگی های آن ها را مانند:

 1. نوع کاربری(سیار و ثابت)
 2. وضعیت دستگاه(آکبند یا کارکرده)
 3. مدت گارانتی
 4. زمان دریافت شارژ
 5. زمان نگهداری شارژ
 6. سرعت تراکنش
 7. نوع نمایشگر
 8. نوع پرینتر
 9. رنگ دستگاه
 10. وزن دستگاه
 11. ابعاد دستگاه
 12. و …

پس در هنگام خرید خود به نکاتی که اشاره شد توجه کنید تا در آینده به مشکل برنخورید.

سعی کنید در خرید دستگاه کارتخوان نگاهی بلند مدت به کسب و کارتان داشته باشید.

نتیجه گیری

برای انتخاب یک دستگاه پوز که برای کسب و کار شما کاربردی باشد، قبل از خرید خوب درباره آن تحقیق کنید و سایر کارتخوان ها را نیز با دستگاه کارتخوان مدنظر مقایسه کنید.

برای دریافت مشاوره و راهنمای خرید دستگاه پوز می توانید با مشاوران فروشگاه آدلی پوز نیز به صورت رایگان مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید